LogoNaučte se techniku, která zklidňuje mysl, rozpouští nahromaděný stres v těle a zajišťuje spolehlivý přístup k opravdu hlubokému odpočinku. Přijměte pozvání na podzimní setkání a kurz meditace s Timem Mitchellem, australským učitelem védské meditace a odborníkem na ajurvédu.

TimVédská meditace pochází z uznávané, pět tisíc let staré védské tradice, a rozhodně na ní není nic nadpřirozeného, ani ezoterického. Meditace přirozeně zklidňuje rozvířenou mysl a napětí v těle. Nabízí zdroj odpočinku, protože spánek často zanedbáváme pro všechny povinnosti, které na nás moderní společnost klade. Technika védské meditace nevyžaduje úsilí, dlouhý trénink, ani předchozí zkušenosti s meditací. Je snadná a je určena všem z nás, kteří žijeme aktivním moderním životem.

Představte si, že jste unavení a nevyspalí. V tomto stavu se každý další úkol, požadavek, nebo změna jeví jako ta nejstrmější skála, na kterou se drápeme jen s maximálním vypětím všech sil. Tvoříme samy sobě začarovaný kruh, mnoho aktivit a málo odpočinku nás vede k ještě většímu mentálnímu i fyzickému vyčerpání. Žijeme tak na energetický dluh, jež se dříve či později projeví na zdraví.

Nyní si představte, že jste si šli brzy lehnout a vyspali jste se dorůžova. Celý den plyne najednou snadněji, s menším úsilím, přestože starosti, problémy, požadavky i úkoly zůstávají stejné. Jsme-li odpočatí, lépe reagujeme na protivného šéfa, plačící dítě i na podrážděnou paní prodavačku. Jsme jaksi spokojenější, uvolněnější a více si život užíváme. Meditace je jako injekce odpočinku navíc, kterou máte stále po ruce.

Pokud jste někdy zkoušeli sedět v tichu jen sami se sebou a svými myšlenkami, možná se Vám, tak jako mě, zdálo pět minut jako celá věčnost. Když jsem před třemi lety potkala Tima a objevila techniku védské meditace, byla jsem nadšená její jednoduchostí. Dvacet minut meditace uplynulo jako mávnutím kouzelného proutku. Po meditaci se vždy cítím svěžejší, odpočatější, jako bych si dala silnou kávu. S odstupem času vnímám, že se opravdu lépe vyrovnávám se změnami, jsem celkově klidnější a spokojenější sama se sebou. Avšak to nejkrásnější, co mi meditace doposud dala, je propojení s mým vnitřním já, spojení s vnitřní moudrostí, díky níž vím, kdo jsem a mohu se snadněji rozhodovat v dnešním informacemi zahlceném světě. Naučit se meditovat opravdu stojí za to. :-)

Přečtěte si o védské meditaci více a podívejte se také na videa s Timem na jeho českých webových stránkách ZDE. Nebo se začtete do moc pěkných rozhovorů s Timem, které vyšly v časopise Regenerace:     Regenerace_Červenec2015                 Regenerace_Srpen2015

ÚVODNÍ PŘEDNÁŠKA O MEDITACI

KDY:   středa 25.10.2017  – od 19 do 20:30h

KDE:   Nebe na Zemi (Široká 122, Chrudim – 1.patro nad soláriem SunCity)

CENA:   dobrovolný příspěvekTim a já - přednáška ve Zdravíčku Chrudim 16.9.2015

Na úvodní přednášce se o meditaci dozvíte vše potřebné, abyste se mohli rozhodnout, zda-li se chcete zúčastnit kurzu, kde si pak můžete meditaci osvojit. Budeme si povídat o fungování těla a mysli a jak na ně působí stres. Dozvíte se, jaký má meditace význam v každodenním životě. Popíšeme si samotnou techniku, proč je tak účinná, snadno osvojitelná, jaké jsou její přínosy a jak probíhá samotný kurz. Na závěr bude samozřejmě prostor pro Vaše otázky, které má Tim moc rád. Povídání bude v angličtině s překladem do češtiny. V rubrice Příběhy si můžete přečíst krátké povídání o mé zkušenosti a praxi védské meditace – pro přechod na článek klikněte ZDE.

Na úvodní přednášku se prosím přihlašte na mém emailu: ivacenovska@gmail.com nebo na telefonu 725 025 936.

KURZ VÉDSKÉ MEDITACE

KDY:   od pátku 10.11.2017  – do pondělí 13.11.2017

KDE:   Nebe na Zemi (Široká 122, Chrudim – 1.patro nad soláriem SunCity)

Jak kurz probíhá?

Tim medituje na břehu řeky Rhony ve Francii

Kurz se koná ve čtyřech na sebe navazujích dnech. Tento rok v Chrudimi konkrétně od pátku 10.11. do pondělí 13.11.2017.

V pátek v podvečer (předpokláme v 18h – přihlášeným účastníkům ještě potvrdíme) budete přizvání k obřadu Puja. Tim v soukromí předá každému mantru a budeme společně meditovat. První setkání potrvá asi hodinku a půl. Následující tři večery patří logickému pochopení techniky meditace. Tim vysvětlí, jak celý proces funguje, ukáže praktické rady jak, kde, kdy meditovat, ujistí se, že je Vám s mantrou příjemně a vše je jednoduché. Bude čas i prostor pro Vaše otázky a také pro společnou meditaci.

V sobotu i v neděli se setkáme od 17 do 20 hodin.

V pondělí bude setkání posunuto a to od 18:00 do 20:30 hodin.

Kurz bude překládán do češtiny.

Kurz nemá určenou pevnou jednotnou cenu, výši kurzovného si stanovují studenti sami. Tento systém respektuje tradici, kdy studenti za výuku meditační techniky pracovali týden pro svého učitele, či jinak po dobu jednoho týdne živili jeho rodinu. Hodnota kurzu tak byla pro všechny stejná. Abychom pokryli náklady, stanovili jsme pouze minimální požadovaný příspěvek 4 600,-Kč. Našim cílem je, co nejlépe zachovat tradici a umožnit i v dnešní době, aby relativní hodnota kurzu byla stejná pro všechny. Doporučujeme tedy uhradit částku, která odpovídá Vašemu týdennímu příjmu.

V rubrice Příběhy si můžete přečíst krátké povídání o mé zkušenosti a praxi védské meditace – pro přechod na článek klikněte ZDE. Pokud máte jakoukoliv otázku, napište mi.

Na kurzy se prosím přihlašujte na mém emailu: ivacenovska@gmail.com nebo na telefonu 725 025 936.

Moc se těším na společné zážitky!  S láskou Iva*