Just Love Festival 15.-17.7.2016

Just Love Festival 15.-17.7.2016

Just Love„Mnoho lidí si myslí, že být duchovní je nuda, avšak opak je pravdou…duchovnost je velká zábava!“ Těmito slovy zahájil Šrí Svámi Vishwananda festival Just Love v ášramu Shree Peetha Nilaya v Německu. A věřte byly to báječné 3 dny, plné zpěvu, hudby, tance, lidí různých národností, věku i barvy pleti.

Celý areál byl krásně vyzdobený a nachystaný tak, jako to bývá na letních hudebních festivalech. Instalována byla velká hudební stage, stan s doprovodným programem, dětské hřiště, stánky s oblečením, šperky, ajurvédskou kosmetikou, léčivý mi oleji, byly tu kartářky, focení aury, chanelling, masáže, sekce s občerstvením s indickou kuchyní, dobroty z grilu, pizza, zmrzlina, dortíky, sladkosti, káva a také báječný chai, tedy černý čaj svařený s kořením a mlékem. Forma tedy byla tradiční, avšak obsah dalece předčil má očekávání. Byla to totiž Božsky sladká náplň. Zpívali se kirtany a bhadžany, písně oslavující Boha, lidé tleskali, tančili, skákali, společně se smáli, radovali a bavili se až do půlnoci. Konaly se puji a obřady uctívající různá Božstva, zpíval se OM chanting, probíhaly satsangy se Svámimi, tedy jakési přednášky o životě, o smyslu existence, jak ji naplnit a propojit se se svým Božským já skrze rozličné techniky.

Hlavní stage  Barevně vyzdobený ašrám  Festivalové stánky

Vím, že to celé zní bláznivě. I mé hlavě, když píšu tyhle řádky, se to celé zdá šílené, ale přesto srdce prožívalo velkou radost a mysl musí uznat, že na tom všem něco je. To něco ve Vás probudí tak výjimečný pocit spokojenosti, přenese Vás od běžných starostí do světa, kdy je na několik málo dní všechno v pořádku, lidé jsou na sebe milí a usmívají se. Pojmenujte si to něco, podle libosti…Bůh, vesmír, láska, vědomí, na jménu nezáleží, stejně nelze slovy popsat. Je ale možné to něco pocítit v přítomnosti Mistra. Za pravdu mi dala i cedulka, která byla připevněna u vchodu do areálu, s nápisem: „…but the paradise starts here“ nebo-li: „…ale ráj začíná právě zde“.

Svámi Vishwananda a jeho stánek    Já a dvě Bohyně - Pavla a Iva

Příští rok zaseje semínka lásky festival Just Love dokonce na čtyřech místech Evropy…v Barceloně, Varšavě, Rize a ve Shree Peetha Nilaya a určitě to znovu bude velkolepá oslava. :-)

Přeji nám všem láskyplné léto, Iva*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *